עולם הכנסים של 2020 בהחלט דורש מאיתנו לקחת את הארגון, ההפקה, וכמובן את השירות, כמה צעדים קדימה. זה הזמן להיעזר כמה שיותר ביתרונות התקשורתיים והדיגיטאליים החדשניים בתקופה זו ולהציע למשתתפי הכנס את החוויה האיכותית ביותר עבורם.

אחת הטכנולוגיות המתקדמות, אשר פותחו בשנים האחרונות, היא טכנולוגיית NFC (Near Field Communication), הידועה בעברית כ"תקשורת טווח אפס". על הטכנולוגיה, התחומים בהם היא יעילה, ומדוע כדאי לקחת אותה בחשבון בכנס הקרוב שלכם, כאן לפניכם.

מהי טכנולוגיית NFC

לפני שנצלול לתוך עולם הגאדג'טים של הפקת כנס, בואו נבין מהי הטכנולוגייה הזאת. NFC מבוססת על שדות תדרי רדיו (RF) אשר משדרים בתדר מסוים במגהרץ, ומיועדת בעצם להחליף נתונים בין שני מכשירים באמצעות תנועות מגע פשוטות. בשפה פשוטה, הטכנולוגיה מאפשרת תקשורת פתוחה בין שני מכשירים, אחד מהם הוא בדרך כלל טלפון נייד, הנמצאים בקרבה זה לזה.

מה התחומים בהם משתמשים בטכנולוגיית NFC?

אפשר להיעזר בטכנולוגייה הזו עבור ביצוע תשלומים ללא מזומן, עבור העברת נתונים בין מכשירים קרובים (כגון, קבצים, תמונות וסרטונים, רשימת אנשי קשר וכו'), ניהול הרשאות כניסה לאתרים, כרטיסים לאירועים, כרטיסים לתחבורה ציבורית, וכמובן, החידוש החכם של הטכנולוגייה הזו בא לידי ביטוי באופן המיטבי גם בהפקת כנסים.

כיצד עוזרת טכנולוגיית NFC בהפקת כנסים?

ראשית, הכירטוס עבור משתתפי הכנס נעשה באמצעות צמידי יד דיגיטאליים או תגיות שם. כל המידע על הכנס מופיע בצמיד / תגית ומאפשר שפע של פעולות ומידע למשתתף: עמדות צ'ק אין, סרטונים, קופונים, רישום לניוזלטר, ועוד. המשתתף מקבל את ההרשאות האישיות ואת ההטבות האישיות ישירות אליו, ויכול לנהל את השתתפותו בכנס כשכל המידע לחלוטין בכף ידו.

שנית, שימוש בטכנולוגיית NFC מאפשר למארגני ומפיקי האירוע, לקבל את כל הדאטה מהכנס, לנהל ולעקוב אחר כל המתרחש, ברובד הדיגיטאלי. האינטגרציה עם הטלפונים החכמים והטאבלטים, מאפשרת לכל מפיק, לנהל את האירוע בצורה חכמה, איכותית ומקצועית.

רגע, אז מה ההבדל בין NFC ל-QR codes?

NFC מאפשרת תקשורת מהירה יותר, קלה יותר לשימוש ובטוחה יותר. QR מפנה לכתובת ספציפית, אך NFC מאחסנת מידע שניתן לשנות בהתאם לצורך.

יתרון נוסף ל-NFC הוא שאין צורך לפתוח את תוכנת הסריקה על מנת לקרוא את הקוד. כל שיש לעשות הוא להצמיד את המכשיר החכם לתאג החיצוני, והמידע עובר באופן אוטומאטי ומהיר.

היתרונות של הטכנולוגיה בכנס הקרוב שלכם

ברגע שתבחרו להשתמש בטכנולוגיית NFC בכנס הקרוב שלכם, התוצאה המיידית היא שדרוג הכנס לרמה מקצועית גבוהה, הן עבור משתתפי הכנס, והם עבור המארגנים.

עבור המשתתפים זה בעיקר אומר שאין להם צורך להסתובב עם דפים על מנת לקבל מידע, הם חופשיים לבצע פעולות ולקבל מידע מפורט יותר על פעילות כזו או אחרת.

עבור מארגני הכנס, פירושו של דבר, לקבל סטטיסטיקות און ליין לגבי מה מעניין את משתתפי הכנס, להיעזר בנתונים אלו ולבצע שיפור וייעול מתמיד.

 

מתעניינים באירוע עסקי מוצלח? אולי יעניין אתכםדיילות לכנסים ואירועים או צמידי זיהוי לכנסים ואירועים מבית קומפיוטרגרד.